OSTRZEŻENIE!!! Do posiadaczy aut!

W ostatni weekend, w piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu zauważyłem naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać, bo ktoś może czekać aż wysiądę z samochodu. Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo.

Po jakimś czasie otrzymałem tego maila:

Ostrzeżenie od policji. Dotyczy kobiet i mężczyzn! Uważajcie na papiery przyklejone do tylnej szyby auta, to nowy sposób na kradzież samochodu (to nie jest żart).

O co więc chodzi??? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz, zaczynasz cofać, aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając. Dodatkowo moje panie założę się, że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem. A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym i zapewne klucze do domu. Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone. Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę.

To jest NOWY SPOSÓB ZŁODZIEI. Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu NIE ZATRZYMUJCIE SIĘ, zdejmiecie ją po powrocie do domu. Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie, zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów, a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce. Proszę powiadomcie swoich znajomych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Samoedukacja OSTRZEŻENIE!!! Do posiadaczy aut!