Król jest nagi, czyli o implikacjach eksperymentu Ascha nie tylko w medycynie

Czy słyszałeś/łaś o liście profesorów UW "W obronie prawdy"? zobacz TUTAJ. Problem w nim opisany dotyczy sytuacji społeczno - politycznej w Polsce; ale czy przypadkiem w działaniach związanych z medycyną i służbą zdrowia nie ukrywają się również elementy eksperymentu Ascha? Warto więc mieć oczy i uszy szeroko otwarte i korzystać z wielkiego daru Natury jakim jest ZDROWY ROZSĄDEK i SAMODZIELNE MYŚLENIE. A wciąż jest (i będzie!) zapotrzebowanie na obecność tego, kto szczerze i odważnie, mimo społecznej zmowy fałszywego milczenia, jak dziecko z baśni Andersena, zawoła że król jest nagi.

Balsam dla dusz ... kapucyński
w Gazecie Lekarskiej opisany zobacz TUTAJ
i wydrwiony
oraz od czci odsądzony.

Pełna zacięcia, Autorko miła,
coś mu tyle czasu poświęciła,
udowodnij swe tezy
zamiast samym (pobożnym?) gadaniem
rzetelnym NAUKOWYM BADANIEM,
z randomizacją i podwójnie ślepą próbą,
a wtedy będziesz dla mnie wyrocznią.

Z życzeniami byśmy nie padali ofiarami eksperymentu Ascha
lek. med. Maria Klajn

ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Artykuły kącika medyczno-satyrycznego mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Dokładamy wszelkiej staranności, by prezentowane w nim artykuły były rzetelne i zgodne z prawdą, jednak autorka artykułów, ani wydawca serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za domniemane szkody wynikające z korzystania z porad tu zawartych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Kącik Medyczno - Satyryczny Król jest nagi, czyli o implikacjach eksperymentu Ascha nie tylko w medycynie