Traditional Georgian Dance, czyli to i owo o umiejętnościach motorycznych

Umiejętności motoryczne czytaj TUTAJ, stanowią bardzo istotny element naszego życia codziennego. O ich znaczeniu można się przekonać szczególnie wtedy, gdy z przyczyn chorobowych ubędą ich poszczególne składowe ("szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz!"). Tak właśnie się dzieje, jeśli dochodzi do uszkodzeń mózgu (jak to ma miejsce np. podczas udaru), czy nerwów obwodowych (jak choćby w polineuropatii cukrzycowej, czy rwie kulszowej), albo narządu równowagi (jak w chorobach błędnika), a także narządu wzroku (jak np. w zaćmie), czy układu ruchu (choroby/urazy: stawów, mięśni, kości).

Szczególnie ważnym okresem rozwoju umiejętności motorycznych jest wiek niemowlęcy zobacz TUTAJ, ("czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał!"). Dziś, zamiast wierszyka, zapraszam Państwa do Wilna, na występy japońskiej trupy zobacz TUTAJ, która demonstruje mistrzowskie umiejętności motoryczne.

Z życzeniami posiadania stosownych do potrzeb umiejętności motorycznych
lek. med. Maria Klajn

ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Artykuły kącika medyczno-satyrycznego mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Dokładamy wszelkiej staranności, by prezentowane w nim artykuły były rzetelne i zgodne z prawdą, jednak autorka artykułów, ani wydawca serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za domniemane szkody wynikające z korzystania z porad tu zawartych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Kącik Medyczno - Satyryczny Traditional Georgian Dance, czyli to i owo o umiejętnościach motorycznych