Świąteczne kolędowanie w Jeszkowicach

W sobotę na zaproszenie Grupy Wsparcia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych RAZEM ŁATWIEJ, gościliśmy na spotkaniu Świątecznym w świetlicy w Jeszkowicach.

Młodzi Artyści -uczestnicy zajęć muzykoterapii pod kierownictwem Pani Arniki Dobras - wystąpili prezentując kolędy i piosenki, a Paweł Głowacki zagrał kolędę na keyboardzie. W kolejnej części spotkania dzieci miały zajęcia się z psami, w których uczestniczyli również goście.

Podsumowano działania realizowane na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w roku 2011 – Muzykoterapia- finansowana przez Gminę Czernica, -Spotkania z psami w Jeszkowicach, Zajęcia Plastyczne w Jeszkowicach, oraz dwa projekty realizowane przez nasze stowarzyszenie: Zdrów Jak Koń-Hipoterapia w ośrodku MAR-TUSIA we Wrocławiu, oraz Wakacyjna Brenna - wyjazd edukacyjno-terapeutyczny do Ośrodka Regor w Brennej.

Obydwa zadania były współfinansowane ze środków Gminy Czernica przeznaczonych na zadania publiczne w zakresie: ”Działań aktywizujących społeczność lokalną w zakresie sportu, rekreacji, również wśród osób niepełnosprawnych oraz z zakresu kultury, sztuki , ochrony dóbr kultury i tradycji”.

Koordynatorkami tych projektów były Panie: Anna Maria Maniak i Małgorzata Podliska- liderki Grupy Wsparcia „Razem Łatwiej”.

Następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci oraz do udziału w Zbiórce Publicznej na rzecz GW RAZEM ŁATWIEJ. Można było nabyć kalendarze ze zdjęciami z projektów, oraz kartki świąteczne. Zbiórka trwa do końca stycznia 2012 roku.

Warto włączyć się i wesprzeć tą inicjatywę.

Spotkanie było okazją do przedstawienia tego co jest cyklicznie realizowane na rzecz dzieci i przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, oraz okazją do podsumowań i podziękowań za współpracę wszystkim, którzy włączają się w jakikolwiek sposób w te działania.

Dziękujemy za zaproszenie, wprowadzenie w świąteczną atmosferę i podziękowania.

Liczymy na dalszą owocną współpracę z Grupą Razem Łatwiej.

  • GWRL1
  • GWRL2
  • GWRL3
  • GWRL4
  • GWRL5
  • GWRL6
  • GWRL7
  • GWRL8

Sabina Jasińska

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Świąteczne kolędowanie w Jeszkowicach