U sąsiadów, czyli III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni

Zaczęło się od tego, że grupa Poloneska pani Kazimiery Ochlik (Łany) została zaproszona na Dożynki Gminne do sąsiedniej gminy Długołęka. Tam nasze piękne panie uświetniały uroczystości swoimi niezwykłymi kreacjami z dawnych lat. W tejże gminie, jak się okazało, są mocne tradycje koniarskie i w obecnym roku (2011) została przygotowana III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni. W trakcie dożynkowego świętowania na tę właśnie pielgrzymkę została zaproszona nasza poloneskowa

grupa.

W telegraficznym skrócie wyglądało to tak: w miejscowości Siedlec utworzył się piękny korowód z elegancko ubranymi jeźdźcami, w powozach panie i panowie w szykownych strojach, pięcioosobowa drużyna Ułanów Jazłowieckich ustawił się na samym przodzie. Piękny korowód w dostojnym szyku wyruszył do Łoziny, gdzie w miejscowym kościele odprawiona została uroczysta msza odpustowa. Zaprzęgi, konie oraz uczestnicy stojący na dworze przy kościele w trakcie Mszy Św. utworzyli piękny szpaler frontem zwrócony w kierunku kościoła. Msza miała charakter religijno patriotyczny.

Po Mszy korowód wyruszył do miejscowej szkoły, gdzie na boisku sportowym odbyły się pokazy sprawności i umiejętności jeździeckich. Odbył się tam również koncert pieśni religijnych i patriotycznych.

Przeglądając fotorelację zapewne kilka twarzy będzie znajomych. Tak właśnie nawiązuje się dobrosąsiedzkie relacje. Mamy nadzieję, że w naszej gminie będziemy mieli okazję godnie podjąć i w ten sposób zrewanżować się Koniarzom z Siedlec oraz Łoziny.

Zdjęcia w Galerii – U sąsiadów

PG

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" U sąsiadów, czyli III Pielgrzymka Miłośników i Sympatyków Koni