Wrześniowe zajęcia z psami w Jeszkowicach

Pierwsze powakacyjne „Spotkanie z psami w Jeszkowicach” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej 30 września 2011r. o godzinie 17:00.

Poprowadzi je pan Marcin Wierzba wraz z psami: Sky, Seven i Shamrock.

W sierpniu „Spotkania z psami” odbyły się dwa razy. Pierwsze spotkanie 13 sierpnia 2011r. w Świetlicy Wiejskiej w Jeszkowicach. Zajęcia poprowadziły pani Małgorzata Skoczylas z psem Kortezem oraz Mirosława Borowiec z psem Esta z Fundacji TACY SAMI CENTRUM WSPIERANIA ROZWOJU „ALIUS”. Oba psy są rasy golden red retriever.

Uczestnicy zajęć oczywiście swoją aktywność przeznaczyły na głaskanie, tulenie, czesanie sierści, karmienie, wszelkiego rodzaju przejścia pod czy nad pieskami, a nawet tunelami. Ogółem psi goście byli w centrum zainteresowania dzieci.

Drugie sierpniowe zajęcia odbyły się 28 sierpnia 2011r. w Czernicy podczas Festynu „POŻEGNANIE LATA Z GOPSem”. Spotkanie prowadził pan Marcin Wierzba wraz z psami oraz pani Dominika Macalik z psem Gają.

Nie tylko dzieci niepełnosprawne, ale i wszystkie będące na festynie mogły po obcować ze zwierzakami. Shamrock i Seven (psy pana Marcina Wierzby) rasy border colle demonstrowały swe umiejętności, pełne wigoru aportowały rzucane im zabawki, również jak poprzednio razem z dzieciakami przechodziły przez tunel.

Każde spotkanie z psami sprawia dzieciom bardzo dużo radości, a zabawy z nimi pozytywnie wpływają na rozwój uczestników zajęć.

Wszystkich chętnych do udziału w kreatywnych ćwiczeniach z psami oraz pod okiem specjalistów – serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia w Galerii – Zajęcia z psami

Anna Maniak

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Wrześniowe zajęcia z psami w Jeszkowicach