Pożegnanie lata z GOPSem 2011

Wczorajsza niedziela dla maluchów, i nie tylko, stała pod znakiem licznych atrakcji, zabaw i konkursów. W Czernicy, pani Krystyna Zaraś (kierownik GOPS) wraz ze swoimi pracownikami zorganizowała po raz pierwszy imprezę skierowaną specjalnie dla rodzin. Pomysł został przelany na służbowy papier w formie projektu i uzyskał dofinansowanie POKL Kapitał ludzki i Program Młodzież w Działaniu - Wolontariat Europejski.

Był to także bojowy chrzest (przy tak poważnej imprezie) dla działającego przy GOPSie Centrum Wolontariatu, gdzie społeczne szlify nabierają nasi młodzi mieszkańcy. Centrum, to także pomysł i realizacja GOPS-owskiej kadry.

Jak widać zmiana siedziby z ciasnych pomieszczeń urzędu gminy do nowych, w budynku po dawnej szkole, nie tylko poszerzyła fizyczną przestrzeń pracy, ale także obszar podejmowanej aktywności. Tak więc nie tylko pomoc, nie tylko danie ryby, ale praca nad zrobieniem wędki i uczenie łowienia ryb.

Taki sposób działania to także doskonała forma integracji i zacierania różnic społecznych. To budowa solidarności i budowanie mostów pomiędzy ludźmi.

Wracając jednak do imprezy, na samym wejściu młodzi wolontariusze rejestrowali małych uczestników, dając im naklejkę z imieniem, która była przepustką (nie było tu rygoru) do korzystania z darmowych atrakcji, lodów, cukierków oraz sprawiła, że poznawaliśmy nasze dzieci z imienia.

Dmuchana zjeżdżalnia, zamek do skakania, huśtawki na GOPS-owskim placu, zjeżdżalnia stalowa, lina do wspinania, prawdziwe wozy strażackie (OSP Nadolice), konkurs z laniem wody z hydronetki na czas, malowanie twarzy, zorganizowane zabawy i konkursy dla dzieci z rodzicami, konkurs malowania na kartce papieru, rzucanie papierowym węglem do kubła, robienie mumii przez okręcanie tatusiów papierem toaletowym, występ Pawła Głowackiego z Jeszkowic w Mini Play Back Show, przejażdżki motorem, rodzinne dyktando w formie konkursu, no i wreszcie dyskoteka dla dzieci. Wszystko to było w zasięgu ręki wszystkich tych, którzy w piękne niedzielne popołudnie wybrali się do Czernicy na Pożegnanie Lata z GOPS-em.

Przy okazji, ze swoimi wypiekami, zaprezentowała się Grupa Wsparcia, czyli rodzice dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Czernica, którzy zamiast popadać we frustrację, wspólnie, dzieląc się swoimi doświadczeniami oraz możliwościami, pracują na rzecz zapewnienia jak najlepszych warunków dla swoich pociech. Na ich stoisku można było kupić pyszne domowe ciacho, dobrą herbatkę albo kawę. Tak wygospodarowane środki zasilą ich wspólny budżet przeznaczony na rehabilitację dzieci.

Choć lato zostało pożegnane z klasą, to jednak mamy nadzieję na jeszcze parę pięknych letnich dni.

Jako mieszkaniec Kamieńca, i rodzic zarazem, dziękuję organizatorom za dobry pomysł i świetną realizację. Najlepszą ocenę wystawił mój trzy i pół letni synek Mikołaj, stwierdzając, kiedy już nie było uczestników i pozostało tylko sprzątanie po imprezie, że on do domu nie jedzie tylko tutaj zostaje. Dzieci są zawsze szczere i bezkompromisowe. Taka dziecięca ocena oraz uśmiech na umazanej od słodyczy buzi, są zawsze najlepszą zapłatą dla tych, którzy się natrudzili.

Zdjęcia w Galerii - Pożegnanie lata z GOPSem 2011

PG

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Pożegnanie lata z GOPSem 2011