Wakacyjny kalejdoskop

Kończą się pomału wakacje i umysły nasze, a zwłaszcza rodziców dzieci w wieku szkolnym myślą już o wyprawkach szkolnych dla swoich pociech. Ale nim wpadniemy w codzienny kołowrotek zajęć i obowiązków nacieszmy się jeszcze ostatnimi dniami wakacyjnej przerwy. Miniona niedziela to obfity czas festynów. Odbyły się one aż w trzech miejscowościach naszej gminy, to jest: w Chrząstawie Wielkiej, Krzykowie i w Łanach.

O łańskiej imprezie napisałem osobny artykuł, co raczej nie powinno dziwić, jako że nasze stowarzyszenie współorganizowało Łańskie Dożynki. Ciekawym festynem okazała się impreza w Krzykowie. Darmowe atrakcje dla dzieci, występ teatru dziecięcego pt „Co w Trawie Piszczy” śpiewanie piosenki biesiadnej z nadolickim zespołem folkowym „Geni Dudki”, dyskoteka. Jeden z mieszkańców zaprezentował mini kolekcję poczciwych jednośladów od Komarka na pedały po WSK 3. Przypadkiem i moja MZ-ka (91 rok produkcji 150 ccm) stanęła koło tych nobliwych wehikułów. Nawet mogłem się przejechać poczciwą „3”ką - w ten sposób przypominając sobie młodzieńcze lata, a choć moja MZK -a do najmłodszych nie należy - to gdzie jej tam do WSK-i

Także w Chrząstawie Wielkiej świętowano i bawiono się. Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy – tak – istnieje takie, wraz radami sołeckimi Nadolic Małych, Nadolic Wielkich, Chrząstawy Małej i Chrząstawy Wielkiej oraz swoim proboszczem z parafii „Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny” w Chrząstawie Wielkiej zorganizowali, podobnie jak we wspomnianych Łanach, Dożynki parafialne. Te cztery miejscowości przynależą do tej samej parafii, i choć w Nadolicach Wielkich znajduje się kościół „Najświętszej Maryi Panny Różańcowej”, to jednak jest on filią parafii chrząstawskiej. Msza dziękczynna za plony, korowód z wieńcami, misterium chleba, spożywanie produktów przygotowanych przez chrząstawskie Koło Gospodyń Wiejskich, zabawa na placu przy wiejskiej świetlicy, wszystko to stanowi przejaw naszej lokalnej kultury.

A przed nami jeszcze w najbliższą sobotę i niedzielę ( 27-28 sierpnia br) dwie imprezy to jest „Pożegnanie Lata z GOPSEM” (28 sierpnia br - niedziela) gdzie czeka małych uczestników moc wrażeń oraz pyszna zabawa. Impreza organizowana jest po raz pierwszy. Nowa siedziba GOPS-u (w miejscu dawnej szkoły podstawowej w Czernicy) w doskonały sposób nadaje się do organizowania różnych prorodzinnych działań i przyznać trzeba, że pani Krystyna Zaraś – (kierownik placówki) wraz ze swoimi pracownikami, potrafią ten walor wykorzystywać co sprawiło, że GOPS z instytucji stricte pomocowej stał się placówką środowiskotwórczą.

W Dobrzykowicach natomiast (27-28 sierpnia br) odbędzie się festyn „Sami Swoi”

Zatem jak widać kalejdoskop imprez w naszej gminie przetoczył się przez prawie wszystkie miejscowości i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a jeśli nie zdążył to ma szansę jeszcze w nadchodząca sobotę i niedzielę.

Zdjęcia w Galerii - Kalejdoskop 2011

 PG

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Wakacyjny kalejdoskop