Warsztaty teatralne w Skansenie

No i się zaczęło. W dniu wczorajszym (15 sierpnia 2011 r.) rozpoczęły się w Skansenie Państwa Golinowskich (Nadolice Wielkie) długo oczekiwane przez nasze Małe Pociechy „Warsztaty Teatralne”.

Uczestnikami zajęć są dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Dla niektórych z nich jest to pierwsza przygoda samodzielnego bycia na obozie, gdyż właśnie w takiej obozowej formie zajęcia te się odbywają.

Spanie w namiotach, dyżury w kuchni i w obozowisku, obozowa łazienka, brak rodziców, wszystko to stawia nowe wyzwania, które przecież dzieci tak bardzo lubią.

Inicjatorką zajęć jest pani Katarzyna Przyślewicz (Kamieniec Wr.), osoba o niespożytej energii oraz społecznym zacięciu. W ramach próby pozyskania funduszy na realizację tego przedsięwzięcia (odpłatność dla uczestników jest minimalna) pani Katarzyna napisała projekt i poprzez stowarzyszenie Miłośników Chrząstawy aplikowała o środki w Urzędzie Powiatowym. Niestety projekt nie znalazł uznania i środków na ten cel nie przeznaczono.

Determinacja pani Kasi, zrozumienie osób z nią współpracujących (specjalistów), które zrezygnowały z wynagrodzenia, pomoc okazana przez rodzime firmy, życzliwa pomoc ze strony Urzędu Gminy, wsparcie Społecznego Komitetu Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy, wszystko to sprawiło, że choć przy większym nakładzie pracy własnej oraz skromniejszych warunkach, projekt jednak doszedł do skutku.

Warsztaty zakończą się 20 sierpnia, a ich podsumowaniem będzie spektakl teatralny w wykonaniu uczestników warsztatów. Spektakl odbędzie się Krzykowie (festyn) oraz Łanach (dożynki) w dniu 21 sierpnia br. Więcej szczegółów na temat spektaklu podamy w ogłoszeniu.

Zdjęcia w Galerii – Warsztaty Teatralne

Piotr Gróbarczyk

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Warsztaty teatralne w Skansenie