Trwa realizacja projektu "Zdrów jak Koń - Hipoterapia"

Projekt hipoterapii dla dzieci z terenu naszej gminy stanowił innowację. Było to duże wyzwanie. Inicjatywa wyszła od samych rodziców, którzy potwierdzili chęć uczestnictwa dzieci w zajęciach. Dzięki wsparciu Gminy Czernica, ogromnej energii, niezłomnej sile rodziców dzieci niepełnosprawnych, wsparciu władz ,członków Stowarzyszenia oraz GOPS Czernica, możliwa jest realizacja tego projektu.

„Zdrów Jak Koń-Hipoterapia realizowany jest w Ośrodku Mar-Tusia (www.mar-tusia.pl). Prowadzącą jest mgr Marta Rylokowska: fizjoterapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta NDT- BOBATH oraz PNF . Hipoterapia ma na celu przywracanie zdrowia dziecka.

Nasi uczestnicy są ogromnie zadowoleni z zajęć przeprowadzanych w miłej atmosferze pod fachowym okiem terapeutki. Przytoczę tu jednego z uczestników, który po pierwszych zajęciach powiedział do mamy, że może nie chodzić do szkoły, a co dnia przyjeżdżać na zajęcia na koniu.

Więcej zdjęć w Galerii - Hipoterapia

Zgłoszenia chętnych do udziału w projekcie: tel. 697 902 367, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Trwa realizacja projektu "Zdrów jak Koń - Hipoterapia"