I Samorządowy Dzien Sportu - Łany 2011

W sobotę 7 maja 2011 r. w Łanach odbył się I Samorządowy Dzień Sportu.

Była to wspólna inicjatywa Czernickiego Partnerstwa Lokalnego „Aktywni Razem”, Starosty oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Wrocławskiego, mająca na celu integrację lokalnej społeczności i władz samorządowych poprzez zabawę i sport.

Dzięki gościnności Pana Zbigniewa Wolfingera na prywatnym kompleksie sportowym w Łanach rozegrano 3 mecze piłki nożnej.

Rozpoczęli najmłodsi adepci Akademii piłkarskiej PKS Max Łany, którzy zagrali z zaprzyjaźnionym klubem Widawa Kiełczów. Po meczu dzieci spotkały się przy pieczonej kiełbasce i otrzymały medale za udział w meczu. Drużyna Akademii otrzymała prezent od Marszałka Województwa Dolnośląskiego Włodzimierza Chlebosza - zestaw piłek do gry w nogę.

Kolejny mecz rozegrały głównie Panie z drużyn Partnerstwa Lokalnego i Rady Gminy, wspomagane przez pracowników urzędu, jednostek samorządowych oraz stowarzyszeń. Drużynom należą się wielkie słowa uznania za ambicję, waleczność i wielkie poczucie humoru. Imprezę uświetniły żarty Panów, którzy w grze wystąpili w perukach. Mecz zakończył się wynikiem 5 : 2 dla drużyny partnerstwa i zapowiadany rewanż rokuje kolejne spotkanie Pań. Obie drużyny nagrodzone zostały pucharem od Starosty, a każdy z uczestników medalem.

Gdy na boisko wkroczyła drużyna Samorządowców z gminy Czernica i drużyna VIP- Samorządowców z Powiatu – gra zaczęła się na poważnie. W meczu tym zagrali goście specjalni (olimpijczycy) - Rafał Kubacki, Włodzimierz Chlebosz, a także Starosta - Andrzej Szawan oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Michał Trębacz. Natomiast drużynę Samorządowców w większości reprezentowali pracownicy Urzędu Gminy Czernica, sołtysi, radni i członkowie partnerstwa. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W wesołej i miłej atmosferze zawodnicy drużyn piłkarskich stoczyli pojedynki o trofea, jednak każdy został zwycięzcą tego turnieju, nie było przegranych. Na murawie nie brakowało dobrej zabawy, jak również ciekawych piłkarskich akcji. Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny w zgodzie z duchem pokojowej rywalizacji spędziły miło czas przy wspólnym stole.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w organizację tej sportowej imprezy, Starostwu Powiatowemu, Wójtowi Gminy Czernica oraz Panu Zbigniewowi Wolfingerowi.

Specjalne podziękowania dla gości, którzy uświetnili swoją obecnością I Samorządowy Dzień Sportu w Łanach.

Paula Stęplowska

PS..

Pierwszy Samorządowy Dzień Sportu – Łany 2011 r. to, przyznać należy, świetna inicjatywa z bardzo dobrym przesłaniem.

Sportowy tryb życia powoduje, że nasza dyspozycja psychofizyczna pozostaje ciągle w dobrej kondycji. Nie koniec jednak na tym. Takie wspólne sportowe zmaganie jest niezwykle sprzyjające nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni. Łamie bariery obojętności i obcości. Kiedy dokonuje się to na gruncie społeczno-samorządowym wówczas rodzą się nowe potencjały, otwierają przestrzenie dla inicjatyw i twórczej aktywności. Jest nadzieja, że tak będzie również tym razem.

Do powyższych podziękowań chciałbym złożyć jeszcze kolejne.

Cały ciężar organizacyjny spoczął na pani Sabinie Jasińskiej (Czernica) oraz panu Jerzym Misztalu (Kamieniec Wr.) . Zatem składam Wam ogromne podziękowania i tak myślę, że jestem wyrazicielem wszystkich, którym dane było wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu.

Każde przedsięwzięcie, aby mogło zaistnieć, potrzebuje najpierw myśli, potem ludzi, którzy myśl tę wcielą w życie, a następnie środków materialnych. Ogromne więc podziękowania należą się sponsorom tego przedsięwzięcia: Bankowi Spółdzielczemu w Oławie, panu Jerzemu Misztalowi właścicielowi sklepu Max - sieci Chata Polska.

***

Organizatorzy składają podziękowania za twórczy wkład i pracę społeczną Panu Zbigniewowi Wolfingerowi, Pani Pauli Stęplowskiej, Pani Renacie Godek-Fiet, Pani Barbarze Ruszniak, Pani Gabrieli Zapolskiej, Pani Wiktorii Morawskiej, Pani Martynie Jasińskiej, Panu Ryszardowi Wychudzkiemu, Panu Jarosławowi Waśkiewiczowi, Panu Bartoszowi Jasińskiemu, Panu Zbigniewowi Wesołowskiemu.

Piotr Gróbarczyk

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" I Samorządowy Dzien Sportu - Łany 2011