Relacja z pielgrzymki do Niepokalanowa - Warszawy

Relacja z pielgrzymki do Niepokalanowa, Warszawy organizowana przez Klub Seniora w Kamieńcu Wrocławskim sponsorowana przez Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy.

W dniach 10-12.06.2011 r. 45 osób z Kamieńca Wrocławskiego, Gajkowa, Dobrzykowic, Nadolic, Krzykowa , Ratowic, Jeszkowic oraz Czernicy pielgrzymowało do Niepokalanowa i Warszawy. Autokarem kierował p. Tuszecki - wspaniały kierowca. Opiekunem duchowym był ks. Tomasz - prymicjant z Ratowic.

W Niepokalanowie gościli nas bracia i ojcowie Franciszkanie w Domu Pielgrzyma św. Teresy i św. Floriana. W sobotę rano odwiedziliśmy grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, sanktuarium na Żoliborzu i muzeum poświęcone męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego.

Następnie: I grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego , II grupa pielgrzymów zwiedzała z przewodnikiem Warszawę od pl. Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, przez Krakowskie Przedmieście, dopl. Zamkowego i Kolumny Króla Zygmunta przez Rynek Starego Miasta do Pomnika Powstania Warszawskiego.

Po spotkaniu grup odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach - tam zapaliliśmy znicze przy pomniku ofiar tragedii smoleńskiej i zwiedzaliśmy nekropolie.

Uczestniczyliśmy (chętni, mocni duchem) w nocnym czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Św. w kaplicy św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Rano w niedzielę po Eucharystii w Bazylice zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana, starą drewnianą Kaplicę – Sanktuarium św. Maksymiliana i pierwszą celę, w której mieszkał od założenia Niepokalanowa w 1927 r. Wysłuchaliśmy Oratorium o św. Maksymilianie w sali św. Bonawentury. Cudowne wykonanie muzyczne, wspaniałe teksty opisujące życie, pracę i męczeńską śmierć św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Po obiedzie przez Szymanów wracamy do domu, szczęśliwie o godz. 21:00 w Kamieńcu wysiadają pierwsi pielgrzymi. Podróż wypełniliśmy modlitwą, śpiewem i rozmowami.

Sanktuarium N.M.P. Jazłowieckiej znajduje się w położonym około 50 km od Warszawy w klasztorze Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. To tu, od 24 VI 1946 r., Pani Jazłowiecka - „Wygnanka z Jazłowca”, jak Ją często nazywano, obrała sobie nową siedzibę.

Katarzyna Przyślewicz

Pielgrzymka dofinansowana przez stowarzyszenie Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego, Łan i Czernicy"

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Relacja z pielgrzymki do Niepokalanowa - Warszawy