Kolejne zajęcia z psami w Jeszkowicach już 18 czerwca!

2 maja b. r. odbyły się pierwsze zajęcia z psami dla dzieci niepełnosprawnych w Świetlicy Wiejskiej w Jeszkowicach . Projekt ten stanowi kontynuację działań Gminy Czernica z lat ubiegłych adresowanych do dzieci/młodzieży niepełnosprawnej.

Prowadzącym jest wybitny specjalista Marcin Wierzba: biolog środowiskowy, nauczyciel, instruktor szkolenia psów metodą pozytywną, zoopsycholog (specjalista od zachowań psów i kotów oraz relacji: człowiek - zwierzę towarzyszące) ( www.marcinwierzba.pl ) wraz z psami rasy owczarek szetlandzki Sky i Seven. Udział w zajęciach majowych brał także pan Maciej Sas wraz z psem Bero rasy bergamasco, którego dzieci określiły mianem „pies z dredami”. Zajęcia z psami wspomagające edukację i terapię to wspaniałe wsparcie w terapii, rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Przyczynia się do otwarcia dziecka na świat zewnętrzny poprzez kontakt z psem-zwierzęciem. Zabawy przeprowadzone podczas zajęć z psami bardzo podobały się uczestnikom. Przybijanie „piątki” z psem, powierzanie mu na ucho swych tajemnic, przechodzenie przez tunel, koła czy rzucanie zabawek, które pies aportował. Kolejna zajęcia z psami odbędą się 18 VI 2011 r. o 12:00 w Świetlicy Wiejskiej w Jeszkowicach (po muzykoterapii-grupa młodsza). Serdecznie zapraszamy!

Zapisy: tel. 697902367, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Gazetka "Wokół Nas" Kolejne zajęcia z psami w Jeszkowicach już 18 czerwca!