Dziecięcy karnawał w Czernicy

Z inicjatywy Społecznego Komitetu Mieszkańców Czernicy w dniu 15.02.2010 roku została zorganizowana zabawa karnawałowa dla dzieci. Impreza odbyła się w czernickiej świetlicy.

Mali przyjaciele bawili się pod przewodnictwem pani Wioletty Malinowskiej, która doskonale potrafili nawiązywać kontakt z dziećmi. Tak było i tym razem. W dużej grupie dzieci zawsze znajdują się takie, które w wir zabawy wpadają bez "mrugnięcia okiem", ale są też i takie, które nieśmiało patrzą z boku a do zabawy jest im daleko. Pani Wioli wystarczyło 40 minut by nieśmiałe bąble, zaczęły dokazywać co się zowie.

Wzajemna rywalizacja, grupowe działanie, świetne konkursy, zagadki z wykorzystaniem elementów pantomimy, nagrody, zmyślne kostiumy, świetna dziecięca muzyka, malowane wąsy, brody i twarze - tak najkrócej można opisać przebieg zabawy. Milusińscy przybyli z Czernicy, Jeszkowic, Wojnowic, Kamieńca, a nawet Wojnowa. Widać więc, że formuła takiej zabawy jest trafiona.

Ogromną satysfakcją dla organizatorów była obecność rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi. Są symptomy wskazujące na rosnącą troskę lokalnych organizatorów skierowaną właśnie do tych osób.

Realizowane projekty aktywizacji kulturalnej, sportowej, turystycznej w roku 2010 mają tę grupę naszego środowiska objętą swoim programem. Rozradowane buziaki tych dzieciaczków oraz świadomość wyciągania rodziców, utrudzonych znacznie większym nakładem sił i środków potrzebnych do wychowywania dzieci pokrzywdzonych przez los, z cienia życia społecznego, daje ogromnie wiele satysfakcji. Zatem należą się gratulacje organizatorom – na ręce pani Sabiny Jasińskiej, inicjatorce i koordynatorce tego działania, jak również paniom: Dorocie Przybylskiej, Ewie Jędrzejak, Zofii Gębali, Monice Klucznik- za wykonaną pracę.

Więcej zdjęć w Galerii - Dziecięcy Karnawał

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2010 Gazetka "Wokół Nas" 2010 Dziecięcy karnawał w Czernicy