Świąteczny wyjazd

Święta Bożego Narodzenia są ze swojej natury bardzo rodzinne oraz ciepłe w swojej atmosferze i całej otoczce przeżyć, relacji, wspólnego bycia, kolędowania, modlitwy.

Rodzinne spożywanie wieczerzy wigilijnej jest rzeczywiście fantastycznym czasem i głęboko dotyka naszej jaźni. Ale czas spędzany przy stole też musi mieć kiedyś swój koniec, bo wszystko co dobre, szybko się kończy.

I tak też było ze świętami A.D. 2009. Piękne dni świąteczne przeminęły, a pierwszą niedzielę po świętach grupa osób – głównie mieszkańców gminy Czernica, wyjechała w góry do Andrzejówki aby zrzucić zbędne kilogramy oraz zaczerpnąć świeżego górskiego powietrza. Rozpiętość wiekowa była od a do z. Wędrowanie po górach, jazda na sankach, wspólna biesiada, śpiew kolęd przy wtórze gitar. Tak sportowo, a zarazem rodzinnie czas spędziło 98 osób.

 

Wyjazd ten zakończył projekt "Szlakami Integracji Społecznej". We wcześniejszych artykułach pisałem szerzej o tym projekcie.

Często bywa, że koniec jakiegoś wydarzenia jest początkiem nowego. Tym razem tak też się sprawy potoczyły i od siedemnastego stycznia ruszyliśmy w góry w ramach nowego projektu pod tytułem "Biały Most".

Projekt ten zakłada serię niedzielnych wyjazdów od 17 stycznia do 28 marca 2010 roku.

Dzięki temu projektowi co niedzielę pięćdziesiąt osób może wyjechać w góry na narty, sanki, spacery. Przy niewielkim wkładzie własnym można świetnie skorzystać z uroków zimy i zażywać sportów zimowych.

Aby wszyscy mieli szansę wyjazdu organizator może zwolnić osoby w indywidualnych przypadkach z wkładu własnego, a w szczególnych przypadkach udzielić pomocy przy wypożyczeniu sprzętu sportowego.

Projekt ma na celu zaktywizowanie lokalnego społeczeństwa w duchu sportowym.

Zima w naszej okolicy z natury rzeczy jest trudnym okresem. Mało słońca, krótki dzień, zimno, brudny śnieg bądź przykry deszcz, wszystko to nastraja nas raczej apatycznie. Jednakże zima w górach, gdzie zalega piękna czysta pokrywa śnieżna, gdzie drzewa okryte są pięknym puchem, taka właśnie zima połączona z dobrym relaksującym sportowym wysiłkiem fizycznym, nastraja nas pozytywnie i dodaje energii życiowej, tak potrzebnej w codziennym egzystowaniu.

Projekt ten powstał z inicjatywy "Społecznego Komitetu Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan", a realizowany jest przy współpracy "Społecznego Komitetu Mieszkańców Czernicy", "Towarzystwa Przyjaciół Ratowic" oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czernicy.

Dzięki zespoleniu wysiłków możemy docierać z ofertą do różnych grup i środowisk w naszej gminie.

Projekt wspierany jest finansowo przez Gminę Czernica co dobitnie świadczy, że sprawy zdrowego, sportowego trybu życia mieszkańców nie są naszym włodarzom obce.

Zachęcamy zatem do korzystania z oferty projektu i do zobaczenia na wyjeździe.

  • img_2783
  • img_2838
  • img_2923
  • img_3245
  • img_3353
  • img_3361

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.