Plany 2011

Stoimy u progu 2011 roku. Co przyniesie nam ów rok tego jeszcze nie wiemy, ale jest to bez wątpienia okres, kiedy snujemy wizje i plany na nadchodzący czas.

Jak pisałem w artykule „Reminiscencje wyborcze” w naszych stowarzyszeniowych działaniach oraz w moim zaangażowaniu w sprawy publiczne została wniesiona korekta co w pewnym wymiarze uszczupli ofertę i działania skierowane dla zaspokajania potrzeb lokalnej społeczności. Myślę, że takim stanem rzeczy nikt nie będzie zaskoczony.

Czytaj więcej...

Nasze Talenty

10 października AD 2010 odbyła się historyczna, bo pierwsza wystawa produktu lokalnego mieszkańców naszej Gminy. Stało się to niejako przy okazji, ale sam pomysł okazał się trafiony, jest więc nadzieja, że z tego małego ziarenka wykiełkuje, a następnie wzrośnie okazałe drzewo.

Zatem, kto przyszedł, mógł pokosztować produktów spożywczych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy, a przyznać trzeba, że znają się tam Panie na rzeczy i warto było się skusić degustacją.

Czytaj więcej...

Dotknąć historii...

Z historią obcujemy od lat najmłodszych, bo to przecież nasze mamy, ojcowie, babcie opowiadają nam o swoich losach, przeżyciach, doświadczeniach. W zakresie o wiele szerszym uczymy się jej w szkole, przez wiele lat naszej mozolnej edukacji.

Przetacza się ona wówczas obrazami w naszej młodej wyobraźni, kształtując obraz otaczającego nas świata. Czasami porusza do głębi, czasami śmieszy – raczej rzadko jest nam obojętna.

Ja przyznać muszę, że historia, zwłaszcza ta spersonalizowana porusza moje serce do głębi. Jakaś wyjątkowa nić empatii rodzi się w moim umyśle i pozawala mi wcielać się w postaci z historii zamierzchłej, jak i tej zupełnie nieodległej.

Czytaj więcej...

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym...

Powoli mijają emocje... Spektakl pt. „Kobietki” przedstawiony 25 września 2010 r. w świetlicy wiejskiej w Czernicy z udziałem teatru z Krakowa przechodzi do historii...

Prawie wszystko jak w prawdziwym teatrze... Plakaty w całej gminie, informacje na stronie internetowej, smsy, zaproszenia - nawet z ambony i tzw. poczta pantoflowa. Sztaluga przed wejściem zapraszająca i informująca, że to tu! I podziałało. Już przed 18-tą cała sala pięknie odrestaurowanej świetlicy w Czernicy została zapełniona niemal do ostatniego miejsca. Znajome i obce twarze tych wszystkich, którzy zechcieli poświęcić ciepły sobotni wieczór na coś nowego, innego, którym obok ciekawości przyświecał szlachetny cel spotkania. Z drugiej zaś strony trema organizatorów, aktorów, wszystkich zainteresowanych tematem, bo dopięcie na ostatni guzik każdego przedsięwzięcia to zawsze trudne wyzwanie i towarzyszący temu stres.

Czytaj więcej...

Piękna Brenna

Brenna to malownicza miejscowość w Beskidzie Śląskim, położona nad rzeką Brennicą. Wokół niewysokie góry porośnięte mieszanymi lasami z rozrzuconymi gdzieniegdzie domami. W centrum wsi , nad wstęgą rzeki, na tle zieleni drzew stoi biały kościółek. Po prostu pięknie… Nawet wtedy, gdy pada deszcz…

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2010 Gazetka "Wokół Nas" 2010