Parametry zdrowia cz. IV - Dobry sen

W warunkach zdrowia sen jest dla naszego organizmu czasem wypoczynku i regeneracji. Zapotrzebowanie na sen jest indywidualne i różne w poszczególnych okresach życia człowieka. Jeśli mamy trudności z zasypianiem lub sen jest przerywany, jeśli czujemy się po nocy niewyspani i/lub odczuwamy senność podczas dnia, albo pojawia się nieuzasadniona potliwość nocna - musimy zasięgnąć porady lekarskiej, by wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. A przyczyn jest bardzo wiele: począwszy od zakłóceń kardiologicznych (niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca), przez neurologiczne (niedokrwienie mózgu), pulmonologiczne (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc), metaboliczne (zespół bezdechu sennego u otyłych), psychiatryczne (depresja) i inne. Aby ocenić swój sen kliknij TUTAJ.

Pewien lokator wyrzekał w głos:

"pański pies szczekał całą noc!"

Właściciel pieska grzecznie go objaśni:

"niech się pan nie martwi,

on się w dzień wyśpi"

Z życzeniami dobrych nocy
lek. med. Maria Klajn

 

ZASTRZEŻENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Artykuły kącika medyczno-satyrycznego mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Dokładamy wszelkiej staranności, by prezentowane w nim artykuły były rzetelne i zgodne z prawdą, jednak autorka artykułów, ani wydawca serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za domniemane szkody wynikające z korzystania z porad tu zawartych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2009 Kącik Medyczno - Satyryczny 2009 Parametry zdrowia cz. IV - Dobry sen