Nie tylko dla straży

Za sprawą wielu osób i instytucji, po różnych uzgodnieniach i gospodarowaniu środków finansowych, w Nadolicach Wielkich dnia 21 listopada 2009 roku poświęcono i przyjęto do zaszczytnej, a jednocześnie trudnej i bardzo potrzebnej służby, fabrycznie nowy wóz bojowy straży pożarnej marki Mercedes, który zastąpił mocno wysłużonego Jelcza, przechodzącego w tej jednostce nieodwołalnie do historii.

Galowo ubrani druhowie, reprezentujący wszystkie trzy jednostki z terenu gminy Czernica.

Uroczysta Msza Święta, piękna parada przy marszowych melodiach granych przez strażacką orkiestrę dętą z Domaniowa, przemówienia, poświecenie wozu, przecięcie wstęgi no i najważniejszy moment, przekazanie kluczy oraz dokumentów strażakom, to w największym skrócie zarysowana ważna i historyczna chwila dla OSP w Nadolicach Wielkich.

Wozy bojowe mają długą żywotność, stąd taka uroczystość wydarza się w tego typu jednostkach co dwadzieścia/trzydzieści lat. Niby to nie wiele, jednak to jest czas jednego pokolenia.

Oby kolejne potrafiły kultywować dobre wzorce i tradycje oraz z całych sił służyły społeczeństwu.

Dołączamy się do wypowiedzianych w czasie ceremonii życzeń. Oby ten piękny wóz służył Wam tylko do celów ćwiczebnych oraz reprezentacyjnych. A jeśli przyjdzie użytkować go w warunkach bojowych, by wasz wysiłek i profesjonalizm, wsparty doskonałym wyposażeniem, niósł oczekiwaną pomoc poszkodowanym przez los, a Wy zawsze wracajcie komplecie.

  • n1
  • n2
  • n3
  • n4

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.