XII Piknik Kamieniec-Łany

Rok 2009 nie jest zbyt łaskawy dla imprez plenerowych, a to za sprawą nieustannych deszczów, przyprawiających o ogólną apatię, zachęcających jedynie do pozostawania w domu.

Bezpośrednie przygotowania do XII Pikniku na placu festynowym, w świetle powyższego, były dla organizatorów mozolną pracą, zaprawioną poczuciem niepewności , czy aby wysiłek nie pójdzie na marne z powodu małej frekwencji w trakcie festynu, bo przyznać trzeba, że jedyną zapłatą dla organizatorów jest liczna obecność rozradowanych, dobrze bawiących się ludzi, dla których ten Piknik, odbywający się zawsze w drugą sobotę i niedzielę lipca, jest przecież organizowany.

 

Geneza tej imprezy sięga roku 1997 , kiedy to właśnie z powodu obfitych opadów atmosferycznych oraz kilku nakładających się niekorzystnych czynników, doświadczyliśmy powodzi tysiąclecia, przed którą nasza lokalna społeczność, kosztem ogromnego wysiłku oraz dzięki dobremu zorganizowaniu, zdołała się obronić.

Jeszcze będąc na wałach, ale przeczuwając już zwycięstwo w tej nierównej walce, nie tylko zresztą z żywiołem, ale i błędnymi decyzjami ówczesnych władz wojewódzkich (jak już dziś wiadomo), postanowiliśmy, że jeśli uda nam się wyjść obronną ręką z tych tarapatów, to w pierwszą rocznicę powodzi zrobimy festyn opodal miejsca gdzie rozgrywał się największy dramat naszego zmagania. Pomysłodawcą był Mirosław Janik, on też wraz ze swoja małżonką śp. Elą ponosił główny ciężar organizacji przez cztery kolejne edycje Pikniku.

Wracając zatem do głównego wątku, należy Bogu dziękować, bo choć, jak się to mówi, w tygodniu żabami rzucało, to jednak w sobotę i niedzielę niebiosa były łaskawe i pogoda wytrzymała.

Dopisali jak zwykle ludzie przychodząc całymi rodzinami, korzystając z doskonałej gastronomi i licznych atrakcji, jak również ciesząc swoje oko i ucho wspaniałymi występami artystów.

W ramach Pikniku rozegrano turniej piłkarski pomiędzy dwoma firmami oraz drużyną reprezentującą Urząd Gminy Czernica, która zajęła pierwsze miejsce – gratulujemy.

Należy zaznaczyć, że drużyny firm – Pronar z Gajkowa Oraz Muller z Jelcza-Laskowic odznaczały się ogromną zaciętością i sportowym zawzięciem.

Zwieńczeniem sportowych zmagań był niezwykle interesujący, cieszący się dużym zainteresowaniem mecz timu Vip-ów kontra policjantki, pielęgniarki i studentki – jako jedna drużyna.

Drużyna vip-owska składała się ze znanych osobistości życia publicznego, tak więc zobaczyć można było miedzy innymi posłankę na sejm RP - panią Ewę Wolak, burmistrza Jelcza- Laskowic - pana Kazimierza Putyrę, aktora i piosenkarza w jednej osobie - pana Dariusza Kordka.

Pełną listę uczestników meczu będzie można poznać w osobnym artykule do czego serdecznie już dziś zachęcam.

Pomysłodawcą i współorganizatorem meczu był prezes wrocławskiego klubu sportowego GWARDIA - pan Mariusz Żebrowski.

W obecnej edycji mieliśmy przyjemność gościć takich artystów jak: dwa młode zespoły muzyczne: KPM i POZITIW oraz DARIUSZA KORDKA, GANG MARCELA, zespół muzyczny VIDEO i ŁZY.

Z soboty na niedzielę dyskotekę poprowadził DJ PAWEŁ, a z niedzieli na poniedziałek - DJ WAKA. Jak zawsze na dyskotekach wszyscy doskonale się bawili, falując w rytm muzyki, śmiało wyginając ciało, dając upust radości płynącej z fantastycznej atmosfery.

Ponadto na scenie zobaczyć mogliśmy piękną prezentację dziewiętnastowiecznych strojów w wykonaniu i aranżacji zespołu POLONESKA z Łan, pokaz tańców wschodnich w wykonaniu STUDIA TAŃCA PRIMO z Kamieńca Wrocławskiego.

STUDIO FRYZUR RAMZES z Kamieńca wraz z zaprzyjaźnionymi firmami KWIACIARNIĄ z Kiełczowa, SALONEM SUKIEN ŚLUBNYCH FLOSSMANN oraz STUDIEM WIZAŻU COLOURS OF ANGEL przygotowało pokaz fryzur, sukien ślubnych i wizażu kończąc pięknym utworem muzycznym na harfę w wykonaniu Jadwigi Tomczyńskiej.

Pięknym akcentem były wybory Małej Miss przygotowane i przeprowadzone pod batutą pani Iwony Zdanowicz. Nasze małe pociechy świetnie prezentowały się na scenie i kto wie, może kiedyś niektóre z nich będą występować na scenie zawodowo.

Dla amatorów sportów siłowych były zawody STRONG MAN – ów bardzo widowiskowe i cieszące się dużym zainteresowaniem.

Doskonała gastronomia, atrakcyjne wesołe miasteczko, ciekawe stragany, przejażdżki bryczką i kucykiem, malowanie twarzy, ciekawie przeprowadzane akcje promocyjne jak choćby reklama HAPPY KIDS w wykonaniu szczudlarza, loty balonem, wszystko to sprawiło, że XII Piknik Kamieniec-Łany na długo pozostanie w naszej pamięci.

Na zakończenie trzeba podziękować organizatorom za wielki wysiłek włożony w przygotowanie tej corocznej imprezy. Zauważyć można było nowe elementy, jak choćby stoisko z gadżetami i pamiątkami piknikowymi. Dobrze też radzi sobie niniejsza strona internetowa notując w niespełna sześć miesięcy ponad dwanaście tysięcy odwiedzin.

Podziękowania należą się strażakom z OSP Kamieniec Wr. bowiem ich wielodniowy trud sprawił, iż cała infrastruktura powstała na czas. Podziękowania muszą wybrzmieć dla firmy Piotrex, a szczególnie jej współwłaścicielowi Jackowi Pawlusowi. Bez jego zaangażowania trudno było by sobie wyobrazić przeprowadzenie Pikniku. Dzięki należą się wszystkim, którzy pomogli choćby w najdrobniejszej sprawie, pokazując tym samym, że troszczą się o festyn, który jest naszym wspólnym dobrem. Na ręce pana wójta, Stefana Dębskiego składamy podziękowania za okazaną pomoc tak osobistą jak i przez pracowników urzędu gminy. Szczególne dzięki należą się właścicielom Studia Fryzur Ramzes oraz Studia Tańca Primo za inwencję i świetnie przeprowadzone występy sceniczne. Prezesowi klubu sportowego Gwardia, panu Mariuszowi Żebrowskiemu – ogromne dzięki za profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony mecz Vipo-wski, oraz przyjacielskie wsparcie przy organizacji Pikniku, jak również za dobrą promocję tej imprezy w różnych środowiskach. Również podzięki dla Macieja Głowackiego za przeprowadzenie kolejnego Biegu Pod Powodziową Falę. Podziękowania bez wątpienia należą się firmie Rekord - Hale Namiotowe za wieloletnią pomoc poprzez budowę hali namiotowej wraz z podłogą i sceną, a przyznać trzeba, że każdego roku hala chroni nas od słońca i prawie zawsze od deszczu.

Dzięki firmie Sport Media za użyczenie telebimu, który już na dobre zagościł na Pikniku podnosząc jego prestiż.

Na koniec wielkie podziękowania dla wszystkich sponsorów, którzy są przyjaciółmi Pikniku Kamieniec-Łany. Bez ich spontanicznego systematycznego wsparcia trudno było by sobie wyobrazić należytą organizację festynu, a przyznać trzeba, że Piknik Kamieniec-Łany cieszy się dobrą renomą, nie tylko w skali gminy czy powiatu, ale jest imprezą na bardzo dobrym poziomie w skali województwa Dolnośląskiego. Zważywszy na jej charakter, oraz fakt, że jest ona organizowana zupełnie niekomercyjnie, należy podkreślić z całą mocą, iż jest wielkim dobrem wypracowanym przez społeczeństwo - dla społeczeństwa.

  • _mg_2891
  • _mg_3945
  • _mg_3979
  • img_3594
  • img_3643

Więcej zdjęć w Galerii – Piknik Kamieniec-Łany XII

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.