Wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Dnia 14 czerwca 2009r. odbył się zorganizowany przez stowarzyszenie "Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan" niedzielny wypad na jurę Krakowsko-Częstochowską. Autobus wraz z czterdziestoma dwoma mieszkańcami naszej gminy wyruszył o godzinie 7:00 z Kamieńca Wrocławskiego, by około godziny jedenastej zakończyć bieg w Rzędkowicach. Grupa wraz z przemiłym przewodnikiem jurajskim wystartowała na szlak długości osiemnastu kilometrów. Wielu uczestników szło wykorzystując technikę Nordic Walking i przyznać trzeba, że dzięki tak licznej reprezentacji widać było, że wycieczka robi wrażenie na przygodnych turystach oraz mieszkańcach lokalnych miejscowości. Były śpiewy przy gitarze, pieczenie kiełbasek na ognisku, tańce, wygłupy, żarty i kawały, jednym słowem pełny relaks. Razem z chodziarzami, na trasę pojechali młodzi mężczyźni na rowerach i zupełnie niezależnie pokonali trasę, którą sami sobie opracowali.

Ta wyprawa dała okazję do zawarcia nowych znajomości oraz zacieśnienia przyjaźni. Nawiasem mówiąc wyjazd był w ramach projektu "Szlakami Integracji Społecznej".

Projekt ten skierowany jest głównie do mieszkańców gminy Czernica i obejmuje takie działania jak wypady na piesze trasy, uczestniczenie w spektaklach teatralnych oraz innych imprezach o charakterze kulturalnym.

Wspomniany projekt jest współfinansowany przez Gminę Czernica. Należy cieszyć się z faktu, że włodarze Gminy dostrzegają potrzebę wspierania społecznych inicjatyw realizowanych przez stowarzyszenia. W ostatnim czasie możemy zauważyć wzmożoną aktywność stowarzyszeń, a dzieje się tak właśnie, dlatego że skierowano do nich środki finansowe pozwalające na realizację projektów.

  • orli szlak 2009 001
  • orli szlak 2009 012
  • orli szlak 2009 013
  • orli szlak 2009 063
  • orli szlak 2009 065
  • orli szlak 2009 073
  • orli szlak 2009 076
  • orli szlak 2009 086

Więcej zdjęć w Galerii: Szlakami Integracji Społecznej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2009 Gazetka "Wokół Nas" 2009 Wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską