Rejs po Odrze z okazji Dnia Dziecka

Dnia 31 maja bieżącego roku z okazji Dnia Dziecka odbyły się rejsy statkiem "Rusałka" po Odrze, na odcinku między Łanami, a Ratowicami.

Pomysł zrodził się w głowach osób zrzeszonych w stowarzyszeniu "Społeczny Komitet Mieszkańców Kamieńca Wrocławskiego i Łan".

Przedsięwzięcie szybko znalazło uznanie i pomoc poprzez współfinansowanie u Wójta Gminy Stefana Dębskiego oraz rad sołeckich i radnych miejscowości nadodrzańskich naszej gminy.

W ten oto sposób wspólnie stworzono dzieciom i ich rodzicom sposobność do miłego i oryginalnego spędzenia czasu w otoczeniu rodzimej przepięknej przyrody.

Pomimo zmiennej pogody rejsy cieszyły się dużym powodzeniem, a radość dzieci była najlepszą zapłatą za trud włożony w organizację.

Ogółem z rejsów skorzystało około siedemset pięćdziesiąt osób, co oznacza, że możliwości statku zostały wykorzystane w 75%-tach.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które okazały pomoc przy organizacji rejsów. Na szczególne podziękowania prze swój ogromny wkład pracy zasługuje Pani Sabina Jasińska z Czernicy.

Indywidualne podziękowania należą się dyrekcji oraz nauczycielom szkoły podstawowej w Ratowicach, którzy podjęli trud opieki nad dziećmi szkolnymi zabierając je na rejs w ramach wyjścia szkolnego.

Przyznać trzeba, że pomysł, mówiąc kolokwialnie, chwycił stąd nadzieję, że nie będzie to pierwszy i ostatni raz.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Archiwum 2009 Gazetka "Wokół Nas" 2009 Rejs po Odrze z okazji Dnia Dziecka